Сайт Верховини - Новини Верховини

Як гуцульські майстрині створюють фігурки з бринзи (Версії)

26.01.2020 перегляди: 1597

Як гуцульські майстрині створюють фігурки з бринзи (Версії)

Гуцули на полонині коптили сири, відігрівали, і одного разу шматочок сиру впав у казан з гарячою водою та розплавився. Тоді один чоловік подумав, що з цього можна зробити подарунок для жінки. Зробив калачик, потім коника. І з того часу пішла традиція, що жінки вдома робили коників з розплавленого сиру, пишуть Версії.

З часом сирні коники стали візитівкою українських Карпат. Столицею цих виробів є село Брустурів Косівського району Івано-Франківської області. Саме там народилася традиція ліпити фігурки з розігрітого сиру.

UATV та проєкт “Древо” помандрували високо в гори до Марії Петрів – народної майстрині з сирних коників, пишуть Версії.

Господиня з Брустуріва розповіла і показала, як зробити традиційного сирного коника. Спочатку робимо сир, потім нарізаємо його на шматочки та кладемо в гарячу воду, щоби розплавився. Потім охолоджуємо. Після ліпимо коника та закріпляємо фігурку в спеціальній солоній воді.

“Така сировиця-вода, цей закріплювач, є у двох селах – у Космачі й у Пістині. Там на Уторопській горі є така криниця. Це жива сіль, чистенька дуже, оскільки вода у колодязі”, – говорить народна майстриня сирних коників Марія Петрів.

Після цього наша героїня розмальовує свого коника натуральними фарбами.

“Це з буряка фарба, або харчові фарбники. Тут немає ні хімії, нічого. Ми малюємо буковою паличкою. Розмальовуємо вушка червоні, кептарик. Червоний – це любов. Зелене – це травичка. Грива червона, “беребенички”. Все розмальовуємо, щоб був кольоровий. Це може бути чудовий подарунок”, – зазначає Марія.

26.01.2020 перегляди: 1597

Детальніше читайте тут: Як гуцульські майстрині створюють фігурки з бринзи (Версії)

Коментарі

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, E-Mail, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці.Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.